CW252016-1R0J
5S-CW252016-1R0J
CW252016-1R0J
FIXED IND 1UH 330MA 1.75 OHM SMD
Product Description
| Series: | CW252016 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 330mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.75 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 25 @ 50MHz |
| Operating Temperature: | 290MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,25MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.071"" (1.80mm)" |