CW160808-10NJ
5S-CW160808-10NJ
CW160808-10NJ
FIXED IND 10NH 700MA 130 MOHM
Product Description
| Series: | CW160808 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Alumina |
| Inductance: | 10nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 700mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 130 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | 30 @ 250MHz |
| Operating Temperature: | 4.8GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,250MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.065"" L x 0.041"" W (1.65mm x 1.05mm)","0.047"" (1.20mm)" |