CW100505-1N0D
5S-CW100505-1N0D
CW100505-1N0D
FIXED IND 1NH 1.36A 45 MOHM SMD
Product Description
| Series: | CW100505 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ceramic |
| Inductance: | 1nH |
| Tolerance: | ?à0.3nH |
| DC Resistance (DCR): | 1.36A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 45 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | 13 @ 250MHz |
| Operating Temperature: | 6GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,250MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.022"" W (1.00mm x 0.55mm)","0.024"" (0.60mm)" |