CW100505-10NJ
5S-CW100505-10NJ
CW100505-10NJ
FIXED IND 10NH 480MA 195 MOHM
Product Description
| Series: | CW100505 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ceramic |
| Inductance: | 10nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 480mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 195 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | 23 @ 250MHz |
| Operating Temperature: | 3.9GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,250MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.022"" W (1.00mm x 0.55mm)","0.024"" (0.60mm)" |