CV201210-6R8K
5S-CV201210-6R8K
CV201210-6R8K
FIXED IND 6.8UH 15MA 1 OHM SMD
Product Description
| Series: | CV201210 |
| Function: | Multilayer |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 15mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 1 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 45 @ 4MHz |
| Operating Temperature: | 29MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,4MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.079"" L x 0.049"" W (2.00mm x 1.25mm)","0.057"" (1.45mm)" |