CS160808-1R8K
5S-CS160808-1R8K
CS160808-1R8K
FIXED IND 1.8UH 50MA 750 MOHM
Product Description
| Series: | CS160808 |
| Function: | Multilayer |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1.8|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 50mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 750 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 50 @ 10MHz |
| Operating Temperature: | 50MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,10MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)" |