Fixed InductorsSumida America Components Inc. CLS62NP-100NC
CLS62NP-100NC
5S-CLS62NP-100NC
CLS62NP-100NC
FIXED IND 10UH 700MA 200 MOHM
Product Description
| Series: | CLS62 |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 700mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 200 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -,2.52MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.295"" L x 0.268"" W (7.50mm x 6.80mm)","0.098"" (2.50mm)" |