CLF10060NIT-150M-D
5S-CLF10060NIT-150M-D
CLF10060NIT-150M-D
FIXED IND 15UH 4.1A 36 MOHM
Product Description
| Series: | CLF-NI-D |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 15|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 4.1A |
| Q @ Freq: | 3.3A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 36 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -55??C ~ 150??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.398"" L x 0.394"" W (10.10mm x 10.00mm)","0.248"" (6.30mm)" |