Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation CLF10060NIT-150M-D
CLF10060NIT-150M-D
5S-CLF10060NIT-150M-D
CLF10060NIT-150M-D
FIXED IND 15UH 4.1A 36 MOHM
Product Description
Series:CLF-NI-D
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:15|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):4.1A
Q @ Freq:3.3A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:36 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 150??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.398"" L x 0.394"" W (10.10mm x 10.00mm)","0.248"" (6.30mm)"