CLF10040T-4R7N
5S-CLF10040T-4R7N
CLF10040T-4R7N
FIXED IND 4.7UH 4.2A 14.5 MOHM
Product Description
Series:CLF
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):4.2A
Q @ Freq:5.4A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:18.85 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.394"" L x 0.382"" W (10.00mm x 9.70mm)","0.161"" (4.10mm)"