Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation CLF10040T-470M-H
CLF10040T-470M-H
5S-CLF10040T-470M-H
CLF10040T-470M-H
FIXED IND 47UH 1.9A 125 MOHM SMD
Product Description
Series:CLF-H
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:47|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.9A
Q @ Freq:1.3A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:125 mOhm
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.394"" L x 0.382"" W (10.00mm x 9.70mm)","0.161"" (4.10mm)"