CKP2012N1R0M-T
5S-CKP2012N1R0M-T
CKP2012N1R0M-T
FIXED IND 1UH 1A 140 MOHM SMD
Product Description
Series:CK
Function:Multilayer
Type:Ferrite
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1A
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:140 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.079"" L x 0.049"" W (2.00mm x 1.25mm)","0.037"" (0.95mm)"