CI160808-3N3D
5S-CI160808-3N3D
CI160808-3N3D
FIXED IND 3.3NH 300MA 220 MOHM
Product Description
| Series: | CI160808 |
| Function: | Multilayer |
| Type: | Ceramic |
| Inductance: | 3.3nH |
| Tolerance: | ?à0.3nH |
| DC Resistance (DCR): | 300mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 220 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 10 @ 100MHz |
| Operating Temperature: | 3.2GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)" |