CI160808-18NJ
5S-CI160808-18NJ
CI160808-18NJ
FIXED IND 18NH 300MA 500 MOHM
| Type: | Ceramic |
| Inductance: | 18nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 300mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 500 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 10 @ 100MHz |
| Operating Temperature: | 1.35GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)" |