Fixed InductorsSumida America Components Inc. CDRH8D28NP-100NC
CDRH8D28NP-100NC
5S-CDRH8D28NP-100NC
CDRH8D28NP-100NC
FIXED IND 10UH 3.2A 47 MOHM SMD
Product Description
| Series: | CDRH8D28 |
| Function: | - |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 3.2A |
| Q @ Freq: | 2.5A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 47 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 100??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.315"" L x 0.315"" W (8.00mm x 8.00mm)","0.118"" (3.00mm)" |