Fixed InductorsSumida America Components Inc. CDRH74NP-100MC-B
CDRH74NP-100MC-B
5S-CDRH74NP-100MC-B
CDRH74NP-100MC-B
FIXED IND 10UH 1.84A 49 MOHM SMD
Product Description
| Series: | CDRH74 |
| Function: | - |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.84A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 49 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 100??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.287"" L x 0.287"" W (7.30mm x 7.30mm)","0.177"" (4.50mm)" |