Fixed InductorsSumida America Components Inc. CDRH6D28NP-101NC
CDRH6D28NP-101NC
5S-CDRH6D28NP-101NC
CDRH6D28NP-101NC
FIXED IND 100UH 540MA 535 MOHM
Product Description
| Series: | CDRH6D28 |
| Function: | - |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 100|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 540mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 535 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 100??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.264"" L x 0.264"" W (6.70mm x 6.70mm)","0.118"" (3.00mm)" |