Fixed InductorsSumida America Components Inc. CDRH62BNP-100MC-B
CDRH62BNP-100MC-B
5S-CDRH62BNP-100MC-B
CDRH62BNP-100MC-B
FIXED IND 10UH 1.1A 150 MOHM SMD
Product Description
| Series: | CDRH62 |
| Function: | - |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.1A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 150 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 100??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.260"" L x 0.244"" W (6.60mm x 6.20mm)","0.118"" (3.00mm)" |