Fixed InductorsSumida America Components Inc. CDRH5D28NP-6R2NC
CDRH5D28NP-6R2NC
5S-CDRH5D28NP-6R2NC
CDRH5D28NP-6R2NC
FIXED IND 6.2UH 1.8A 45 MOHM SMD
Product Description
| Series: | CDRH5D28 |
| Function: | - |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 6.2|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 1.8A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 45 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 100??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.224"" L x 0.224"" W (5.70mm x 5.70mm)","0.118"" (3.00mm)" |