Fixed InductorsSumida America Components Inc. CDRH5D28NP-390NC
CDRH5D28NP-390NC
5S-CDRH5D28NP-390NC
CDRH5D28NP-390NC
FIXED IND 39UH 700MA 212 MOHM
Product Description
| Series: | CDRH5D28 |
| Function: | - |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 39|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 700mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 212 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 100??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.224"" L x 0.224"" W (5.70mm x 5.70mm)","0.118"" (3.00mm)" |