Fixed InductorsSumida America Components Inc. CDRH4D28NP-100NC
CDRH4D28NP-100NC
5S-CDRH4D28NP-100NC
CDRH4D28NP-100NC
FIXED IND 10UH 1A 128.3 MOHM SMD
Product Description
| Series: | CDRH4D28 |
| Function: | - |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 1A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 128.3 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 100??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.185"" L x 0.185"" W (4.70mm x 4.70mm)","0.118"" (3.00mm)" |