Fixed InductorsSumida America Components Inc. CDRH2D11NP-4R7NC
CDRH2D11NP-4R7NC
5S-CDRH2D11NP-4R7NC
CDRH2D11NP-4R7NC
FIXED IND 4.7UH 880MA 170 MOHM
Product Description
| Series: | CDRH2D11 |
| Function: | - |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 880mA |
| Q @ Freq: | 500mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 170 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 100??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.118"" L x 0.118"" W (3.00mm x 3.00mm)","0.043"" (1.10mm)" |