Fixed InductorsSumida America Components Inc. CDR7D28MNNP-6R8NC
CDR7D28MNNP-6R8NC
5S-CDR7D28MNNP-6R8NC
CDR7D28MNNP-6R8NC
FIXED IND 6.8UH 2.75A 46.3 MOHM
Product Description
| Series: | CDR7D28MN |
| Function: | - |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8|ìH |
| Tolerance: | ?à25% |
| DC Resistance (DCR): | 2.75A |
| Q @ Freq: | 2.9A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 46.3 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.287"" L x 0.287"" W (7.30mm x 7.30mm)","0.118"" (3.00mm)" |