CBMF1608T470K
5S-CBMF1608T470K
CBMF1608T470K
FIXED IND 47UH 140MA 3.25 OHM
Product Description
Series:CB
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:47|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):140mA
Q @ Freq:50mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:3.25 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:11MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,2.52MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.039"" (1.00mm)"