CB2012T100KR
5S-CB2012T100KR
CB2012T100KR
FIXED IND 10UH 520MA 650 MOHM
Product Description
Series:CB
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):520mA
Q @ Freq:200mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:650 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:32MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,2.52MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.079"" L x 0.049"" W (2.00mm x 1.25mm)","0.057"" (1.45mm)"