Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsAPI Delevan Inc. C0603C-47N0G1T4
C0603C-47N0G1T4
5S-C0603C-47N0G1T4
C0603C-47N0G1T4
Type:Ceramic
Inductance:47nH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):500mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:280 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:38 @ 200MHz
Operating Temperature:2GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,200MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.071"" L x 0.047"" W (1.80mm x 1.20mm)","0.040"" (1.02mm)"