C0603C-30N0J1T4
5S-C0603C-30N0J1T4
C0603C-30N0J1T4
COTS WIREWOUND 0603 CHIP INDUCTO
Product Description
| Series: | C0603 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ceramic |
| Inductance: | 30nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 565mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 220 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 37 @ 250MHz |
| Operating Temperature: | 2.25GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,250MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.071"" L x 0.047"" W (1.80mm x 1.20mm)","0.040"" (1.02mm)" |