Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsAPI Delevan Inc. C0603C-270NG1T3
C0603C-270NG1T3
5S-C0603C-270NG1T3
C0603C-270NG1T3
Type:Ceramic
Inductance:270nH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):195mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:2.1 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:21 @ 100MHz
Operating Temperature:600MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.071"" L x 0.047"" W (1.80mm x 1.20mm)","0.040"" (1.02mm)"