Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsAPI Delevan Inc. C0603C-22N0G1T3
C0603C-22N0G1T3
5S-C0603C-22N0G1T3
C0603C-22N0G1T3
COTS WIREWOUND 0603 CHIP INDUCTO
Product Description
Series:C0603
Function:Wirewound
Type:Ceramic
Inductance:22nH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):610mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:190 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:35 @ 250MHz
Operating Temperature:3GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,250MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.071"" L x 0.047"" W (1.80mm x 1.20mm)","0.040"" (1.02mm)"