C0603C-100NG1T3
5S-C0603C-100NG1T3
C0603C-100NG1T3
COTS WIREWOUND 0603 CHIP INDUCTO
Product Description
| Series: | C0603 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ceramic |
| Inductance: | 100nH |
| Tolerance: | ?à2% |
| DC Resistance (DCR): | 300mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 750 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 34 @ 150MHz |
| Operating Temperature: | 1.4GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,150MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.071"" L x 0.047"" W (1.80mm x 1.20mm)","0.040"" (1.02mm)" |