BRL1608T100M
5S-BRL1608T100M
BRL1608T100M
FIXED IND 10UH 220MA 2.6 OHM SMD
Product Description
Series:BR
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):220mA
Q @ Freq:170mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:2.6 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:45MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,1MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.028"" (0.70mm)"