BRC2016T4R7M
5S-BRC2016T4R7M
BRC2016T4R7M
FIXED IND 4.7UH 610MA 351 MOHM
Product Description
Series:BR
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):610mA
Q @ Freq:660mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:351 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:78MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,0806 (2016 Metric),0806 (2016 Metric),"0.079"" L x 0.063"" W (2.00mm x 1.60mm)","0.071"" (1.80mm)"