B82498F3151J000
5S-B82498F3151J000
B82498F3151J000
FIXED IND 150NH 400MA 420 MOHM
Function:Wirewound
Type:Ceramic
Inductance:150nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):400mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:420 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:45 @ 250MHz
Operating Temperature:1.15GHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,0907 (2317 Metric),"0.091"" L x 0.067"" W (2.30mm x 1.70mm)","0.055"" (1.40mm)"