AX97-20680
5S-AX97-20680
AX97-20680
FIXED IND 68UH 700MA 420 MOHM
Product Description
Series:AX97
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:68|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):700mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:420 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.530"" L x 0.370"" W (13.46mm x 9.40mm)","0.138"" (3.50mm)"