AX97-20102
5S-AX97-20102
AX97-20102
POWER INDUCTORS
Type:Ferrite
Inductance:1mH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):50mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:6 Ohm Max
Size / Dimension:-
Other:-,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.530"" L x 0.370"" W (13.46mm x 9.40mm)","0.138"" (3.50mm)"