AX1005-102K
5S-AX1005-102K
AX1005-102K
FIXED IND 1MH 220MA 3.2 OHM SMD
Product Description
| Series: | AX1005 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1mH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 220mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 3.2 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 70 @ 100kHz |
| Operating Temperature: | 2MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.500"" L x 0.394"" W (12.70mm x 10.00mm)","0.193"" (4.90mm)" |