AIML-1206-100K-T
5S-AIML-1206-100K-T
AIML-1206-100K-T
FIXED IND 10UH 25MA 800 MOHM SMD
Product Description
Series:AIML-1206
Function:Multilayer
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):25mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:800 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:55 @ 2MHz
Operating Temperature:28MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,2MHz,-,Surface Mount,1206 (3216 Metric),1206,"0.126"" L x 0.063"" W (3.20mm x 1.60mm)","0.055"" (1.40mm)"