6000-150K-RC
5S-6000-150K-RC
6000-150K-RC
FIXED IND 15UH 2.9A 56 MOHM TH
Product Description
Series:6000
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:15|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):2.9A
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:56 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:50 @ 2.52MHz
Operating Temperature:12MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 105??C,2.52MHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.354"" Dia (9.00mm)","0.480"" (12.20mm)"
Related special
  • TE Connectivity
  • Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity
  • Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)