5800-392-RC
5S-5800-392-RC
5800-392-RC
FIXED IND 3.9MH 120MA 9.7 OHM
Product Description
Series:5800
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:3.9mH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):120mA
Q @ Freq:180mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:9.7 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 105??C,1kHz,-,Through Hole,Axial,Axial,"0.275"" Dia x 0.700"" L (6.99mm x 17.78mm)",-
Related special
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • POWER D/LOCK CAP HSG 10P NAT(GWT
  • In stock
  • Molex
  • 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
  • TE Connectivity
  • 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut