5800-183-RC
5S-5800-183-RC
5800-183-RC
FIXED IND 18MH 58MA 41 OHM TH
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 18mH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 58mA |
| Q @ Freq: | 80mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 41 Ohm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 105??C,1kHz,-,Through Hole,Axial,Axial,"0.275"" Dia x 0.700"" L (6.99mm x 17.78mm)",- |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut