5800-100-RC
5S-5800-100-RC
5800-100-RC
FIXED IND 10UH 2.1A 32 MOHM TH
Product Description
| Series: | 5800 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 2.1A |
| Q @ Freq: | 3.6A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 32 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 105??C,1kHz,-,Through Hole,Axial,Axial,"0.275"" Dia x 0.700"" L (6.99mm x 17.78mm)",- |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- POWER D/LOCK CAP HSG 10P NAT(GWT
- In stock
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut