Fixed InductorsAmerican Technical Ceramics 506WLSN3R30KT350T
506WLSN3R30KT350T
5S-506WLSN3R30KT350T
506WLSN3R30KT350T
FIXED IND 3.3UH 350MA 1.2 OHM
| Type: | Powdered Iron |
| Inductance: | 3.3|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 350mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.2 Ohm |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.127"" L x 0.080"" W (3.23mm x 2.03mm)","0.105"" (2.67mm)" |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut