Fixed InductorsAmerican Technical Ceramics 506WLSM2R00KT277T
506WLSM2R00KT277T
5S-506WLSM2R00KT277T
506WLSM2R00KT277T
FIXED IND 2UH 277MA 1.6 OHM SMD
| Type: | Powdered Iron |
| Inductance: | 2|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 277mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.6 Ohm |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.127"" L x 0.080"" W (3.23mm x 2.03mm)","0.105"" (2.67mm)" |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut