5022R-161J
5S-5022R-161J
5022R-161J
FIXED IND 160NH 3.025A 40 MOHM
| Function: | - |
| Type: | Phenolic |
| Inductance: | 160nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 3.025A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 40 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 50 @ 25MHz |
| Operating Temperature: | 525MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,25MHz,-,Surface Mount,2-SMD,-,"0.520"" L x 0.250"" W (13.21mm x 6.35mm)","0.230"" (5.84mm)" |
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut