5022-823J
5S-5022-823J
5022-823J
FIXED IND 82UH 295MA 3.9 OHM SMD
Product Description
Series:5022
Function:-
Type:Iron
Inductance:82|ìH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):295mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:3.9 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:50 @ 2.5MHz
Operating Temperature:10.3MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,2.5MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.505"" L x 0.240"" W (12.82mm x 6.09mm)","0.230"" (5.84mm)"
  • Molex
  • 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
  • TE Connectivity
  • 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut