5022-563J
5S-5022-563J
5022-563J
FIXED IND 56UH 335MA 3 OHM SMD
Product Description
Series:5022
Function:-
Type:Iron
Inductance:56|ìH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):335mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:3 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:55 @ 2.5MHz
Operating Temperature:12MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,2.5MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.505"" L x 0.240"" W (12.82mm x 6.09mm)","0.230"" (5.84mm)"
  • Molex
  • 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
  • TE Connectivity
  • 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut