4922-391L
5S-4922-391L
4922-391L
FIXED IND 390NH 6.25A 9.5 MOHM
Product Description
| Series: | 4922 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 390nH |
| Tolerance: | ?à15% |
| DC Resistance (DCR): | 6.25A |
| Q @ Freq: | 6.25A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 9.5 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.505"" L x 0.240"" W (12.82mm x 6.09mm)","0.230"" (5.84mm)" |