4232R-822J
5S-4232R-822J
4232R-822J
FIXED IND 8.2UH 263MA 3 OHM SMD
| Function: | Wirewound |
| Type: | Iron |
| Inductance: | 8.2|ìH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 263mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 3 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 30 @ 7.9MHz |
| Operating Temperature: | 21MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,7.9MHz,-,Surface Mount,2-SMD,-,"0.138"" L x 0.105"" W (3.51mm x 2.67mm)","0.101"" (2.57mm)" |