4232R-562H
5S-4232R-562H
4232R-562H
FIXED IND 5.6UH 322MA 2 OHM SMD
| Function: | Wirewound |
| Type: | Iron |
| Inductance: | 5.6|ìH |
| Tolerance: | ?à3% |
| DC Resistance (DCR): | 322mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 2 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 30 @ 7.9MHz |
| Operating Temperature: | 36MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,7.9MHz,-,Surface Mount,2-SMD,-,"0.138"" L x 0.105"" W (3.51mm x 2.67mm)","0.101"" (2.57mm)" |