4232-682H
5S-4232-682H
4232-682H
FIXED IND 6.8UH 294MA 2.4 OHM
Product Description
Series:4232
Function:Wirewound
Type:Iron
Inductance:6.8|ìH
Tolerance:?à3%
DC Resistance (DCR):294mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:2.4 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:30 @ 7.9MHz
Operating Temperature:22MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,7.9MHz,-,Surface Mount,2-SMD,-,"0.138"" L x 0.105"" W (3.51mm x 2.67mm)","0.101"" (2.57mm)"